Мова:

УкраїнськаEnglish

ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРТЕПІАННИЙ СЕКСТЕТ (УКРАЇНА – ПОЛЬЩА). ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ

Історія українського мистецтва радянської доби сповнена трагедій та втрат. Цькування, утиски, моральне та фізичне знищення творчої інтелігенції, яка не підпадали під стандарти тоталітарної ідеології, спалені чи на довгі роки поховані в архівах твори – таким постає перед нами шлях видатних українських геніїв, яким довелося творити у цей складний час. Саме тому зараз, коли ми знову відвойовуємо право на нашу культурну ідентичність, для нас так важливо знати і розуміти ті глибокі сенси, що заховані у їх мистецькій спадщині.

Ім’я композитора Василя Барвінського не так давно почало звучати у наших концертних залах. Композитор без нот – так він сам називав себе після того, як усі його рукописи були спалені на подвір’ї консерваторії, яку він очолював кілька десятиліть, а його самого з дружиною заслано у табори. На щастя, Василь Барвінський повернувся з того заслання та знайшов у собі сили, щоб по пам’яті відновити частину своїх втрачених творів.

Саме так відродився із попелу твір, який вперше звучатиме у Хмельницькій філармонії 11 листопада під час камерного концерту «Львівський фортепіанний секстет». Мова йде про його твір, написаний для двох скрипок, альта, віолончелі, контрабаса і фортепіано. Завершений у 1914 році, цей секстет є першим українським камерним твором для такого складу та являє собою цикл варіацій на власну тему, присвячений композитором пам’яті Миколи Лисенка.

Цей музичний вечір є проєктом польсько-українського ансамблю, до якого увійшли провідні львівські музиканти Марта Семчишин та Вікторія Титаренко (скрипки), Любов Войтович (альт), Ольга Шутко (віолончель), Іван Лиховид (контрабас) та піаністка з Варшави Наталія Ревакович.

Мета музикантів – вшанування пам’яті Василя Барвінського і популяризація творчої спадщини митця. До програми концерту увійшли дві композиції камерно–інструментального жанру, написані для струнного квартету і квінтету та фортепіано. Поряд із фортепіанним секстетом Василя Барвінського прозвучить мало відомий українському слухачеві фортепіанний квінтет класика польської композиторської школи Юліуша Зарембського.

Концерт приурочений до Дня Незалежності Республіки Польща. Запрошуємо всіх до нашої зали, щоб разом відзначити цю визначну для наших друзів-поляків дату та відкрити для себе невідомі сторінки української та польської музичної спадщини!

Початок о 18.00. Квитки у касі філармонії та на karabas.com.

У програмі:

Василь Барвінський – «Варіації до мінор» для фортепіанного секстету
Юліуш Зарембський – Фортепіанний квінтет соль мінор, тв. 34