Мова:

УкраїнськаEnglish

LUBOMIRSKI  FESTIVAL

11-12 жовтня вперше долучаємося до знакового мистецького проєкту, який має на меті познайомити публіку із спільним творчим спадком українських та польських митців, чиї імена через політичні утиски та цензуру довгий час залишалися у забутті.

Наші народи мають багату спільну історію, тому є ціла низка цікавих та неординарних особистостей, які свого часу справили відчутний вплив на культурне та мистецьке життя. Серед них – князь  Владислав Любомирський, який був не лише відомим меценатом, а й сам писав музику. Не так давно у Польщі було започатковано фестиваль, який отримав його ім’я.

В рамках цієї ініціативи в Україні та Польщі протягом останніх років  відбулися багато концертів, під час яких глядачі не лише познайомилися з творами композиторів, що через аристократичне походження свого часу потрапили під заборону, а й відкрили для себе імена меценатів, які внесли значний вклад у розвиток музичного мистецтва обидвох народів.

Цьогоріч ми теж маємо честь доєднатися до Lubomirski  Festival, і протягом двох вечорів у нашій залі в рамках фестивалю звучатиме прекрасна музика польських та українських композиторів.

Перший концерт, що відбудеться 11 жовтня, буде присвячений Каземиру Любомирському, життя якого тісно пов’язане з Рівненщиною та Волинню. Аристократ з роду князів Любомирських, він був меценатом і благодійником, грав на скрипці та фортепіано, виступав у Європі, був знайомий з Шопеном та Лістом. Окрім того, Каземир Любомирський є автором близько 60 композицій, зокрема, майже чотирьох десятків пісень. Декілька з цих творів матимемо нагоду почути у виконанні лауреата міжнародних конкурсів піаніста Ігоря Мержиєвського.

Запрошуємо усіх стати частиною цієї непересічної мистецької події та відкрити для себе нові імена та мелодії!

Фестиваль організований під патронатом Президентської пари Республіки Польща.

Квитки можна придбати у касі філармонії (067-174-11-41) або на karabas.com

Програма 1-го фестивального дня:

Ігор Мержиєвський (фортепіано) 

Казимир Любомирський

  • «Відлуння з-над Горині» - 4 мазурки, op. 19   

№1 Moderato - As-dur
   №2 Lento - e-moll
   №3 Lento - Vivaqe - C-dur
   №4 Lento ma non troppo - g-moll

  • «Четверте січня», op. 20
  • Вальс «Stanislaus», op. 26
  • «Швейцарська долина», op. 32
  • «Спогади з Радзейовіц», мазурка, op. 35
  • «Голос до берега Случа» - 2 гармонійні мазурки, op. 44 
  • Полька «Navigator», op. 50
  • Мазурка, op.40
  • Вальс «Theresa», op.31 (1,2,3)
  • Три марші, op.24