Мова:

УкраїнськаEnglish

Сергій Качуринець

СЕРГІЙ КАЧУРИНЕЦЬ

Головний балетмейстер Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля»

Заслужений артист України

 

Засновник та художній керівник Дитячої студії при Академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля» (з 2010 року). Член Національної хореографічної спілки України Хмельницького обласного осередку. Ініціатор та директор фестивалю-конкурсу народного танцю «Козацькому роду нема переводу».

З 6 років весьсвій вільний від уроків час (а це 12 років) віддає навчанню запальному мистецтву танцю у Народному художньому колективі ансамбль танцю «Подолянчик» Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва. 

У 2001 році був прийнятий на роботу в ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії на посаду артиста балету. Пройшов військову службу в Заслуженому академічному Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України — професійному музичному колективі Міністерства оборони України. Отримав повну вищу освіту в Київському Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова за спеціальністю «Хореографія» та здобув кваліфікацію викладача народно-сценічного танцю; вчителя хореографії та художньої культури, викладача фахових дисциплін.  

Володіє надзвичайною сценічною виразністю і пластичністю, виконує ведучі партії у вокально-хореографічних композиціях «Вечорниці», «Їхав козак за Дунай», «Козацька рада», «Січ»; танцях «Василечки», «Гопак», «Гречаники», «Титарівна»; мюзиклі «Сонячна соната»; хореографічних трюків: повзунця, щупак та ін. Незамінний виконавець ролей у різноманітних філармонійних проетах: операх, музичних казках, новорічних композиціях. 

З 2017 року працює на посаді головного балетмейстера Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля», входить до режисерсько-постановчої групи з підготовки філармонійних проектів, а також обласних заходів, приурочених до державних свят.  

За високий  професійний рівень нагороджений  Почесною грамотою  Міністерства культури України та Центрального комітету профспілки працівників культури України (2013), неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Хмельницької обласної  ради, державної  адміністрації  та  управління  культури  національностей та релігій, стипендіат Хмельницької обласної державної адміністрації (2016). Отримав подяки від очільників міста: Хмельницького, Києва, Трускавця, Вінниці, Старокостянтинова, від посла України в Чехії та мера міста Вєлічка Польща; від керівників різних військових структур м. Хмельницького, м. Вінниці. Нагороджений медаллю «За відданість справі» (2018) та «За служіння мистецтву» (2018).