Мова:

УкраїнськаEnglish

ІРИНА ХАРЕЧКО. РОМАНТИЧНА МУЗИКА ХІХ СТОЛІТТЯ

Дати свободу почуттям, натхненню та творчості, зламати рамки та канони класичного стилю, розкрити глибокий внутрішній світ людини – таку мету ставили перед собою композитори, що на початку ХІХ століття перейняли естафету у літераторів та започаткували нову епоху у музиці, яку ми знаємо як романтизм.

Цей важливий етап розвитку музичного мистецтва  подарував людству цілу низку геніальних авторів, якими ми захоплюємося та надихаємося і в наші дні, наприклад, Шуберта і Брамса, Ліста і Шопена, Шумана і Мендельсона Зауважимо, що незважаючи на зазвичай притаманні органній музиці сакральність та строгість, ця музична течія не залишила байдужими і її творців, що прагнули втілили свої ідеї, використовуючи величезні виразові можливості органа. Завдяки цьому сьогодні ми маємо можливість насолоджуватися творами таких представників школи романтизму як Райнбергер, Стенфорд, Франк, Гуно, Відор, Регер та багатьох інших.

Чудову нагоду відкрити для себе їх глибину та чуттєвість невдовзі матимуть хмельничани та гості міста, адже саме з програмою, що присвячена романтичній органній музиці ХІХ століття, до філармонії завітає солістка Національного будинку музики, заслужена артистка України Ірина Харечко.

Наші глядачі добре знають її як органістку, якій притаманна філігранна техніка виконання, артистизм та досконале володіння інструментом, завдяки чому пані Ірина вважається однією з найяскравіших органісток не лише в Україні, а й за її межами.

Запрошуємо всіх поціновувачів органної музики завітати на концерт артистки, щоб разом насолодитися віртуозною грою та прекрасною музикою! Чекаємо вас 7 листопада о 18.00

 

У програмі:

Й. Райнбергер – Прелюдія із Сонати №20 для органа

Ч. В. Стенфорд – Соната №4 «Celtica», частина 3: «Обладунки Святого Патрика»

С. Франк – Хорал  №3 ля мінор

Ч. В. Стенфорд – Соната №2 «Eroica», фінал

М.Регер – Варіації та фуга на тему англійського національного гімну

Ч. В. Стенфорд – Фантазія і Токата