Цього вечора маємо за честь вітати у нашому залі справжню зірку світового рівня – відомого польського та українського митця, диригента, палкого популяризатора творчості сучасних композиторів Романа Реваковича, участь якого у фестивалі стала можливою за підтримки Польського інституту в Києві!
Випускник Музичної академії у Варшаві, хоровий диригент з багаторічним досвідом співпраці із багатьма відомими творчими колективами Польщі та України, Роман Ревакович також виступав як диригент із цілою низкою українських та польських симфонічних та камерних оркестрів, зокрема, Національним симфонічним оркестром України, філармонійними оркестрами Дніпропетровська та Львова, Львівським камерним оркестром «Леополіс», ансамблем солістів «Київська камерата», Sinfonia Varsovia, оркестром Польського радіо, камерним оркестром «Capella Bydgostiensis» тощо. Також він є незмінним учасником багатьох міжнародних фестивалів, зокрема диригував Белградським філармонічним оркестром на відкритті 10-ого Фестивалю сучасної музики в Сербії, заключним концертом фестивалю Melos-Ethos у Братиславі під керівництвом оркестру Словацького радіо.
Завдяки пану Роману, у фокусі уваги якого завжди залишається саме сучасна музика, світ відкрив імена багатьох талановитих митців. Зокрема, саме за його підтримки відбулися прем’єри творів українських композиторів Юрія Ланюка, Ігоря Щербакова та Едварда Сіліцького, а згодом і Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Олександра Шимка, Золтана Алмаші, Світлани Азарової, Марії Олійник та Любави Сидоренко.
Він є засновником і президентом фонду «Pro Musica Viva», який просуває та підтримує різноманітні музичні проекти, зокрема: «Дні української музики» у Варшаві, також є членом Товариства ім. Вітольда Лютославського і співавтором музичної частини Варшавського фестивалю «Перехрестя культур».
У цьому переліку – лише невелика частина творчої біографії Романа Ревакович, тож ми впевнені, що під його диригуванням концерт, який відкриватиме наш фестиваль, безсумнівно перевершить очікування поціновувачів класичної музики.
Отож, у І відділенні концерту у виконанні нашого Академічного симфонічного оркестру почуємо твори двох польських композиторів – Адама Яжембського та Генрика Міколая Гурецького, а також Камерну симфонію №3 для голосу та камерного оркестру на вірші Т.Шевченка нашого сучасника і земляка Олега Киви. Вокальну партію виконає наша гостя, відома вокалістка, заслужена артистка України Оксана Нікітюк (меццо-сопрано).
ІІ відділення нашого концерту осяє один із найгеніальніших творів у світовій історії – «Героїчна» симфонія Бетховена.
Чекаємо вас 9 лютого о 18.00 у великому залі філармонії на цій масштабній мистецькій події! Квитки у касі (067 174 11 41) та на karabas.com.
У програмі:
І відділення
Адам Яжембський – "Тамбуретта" на три голоси з бассо контінуо
Генрик Міколай Гурецький – "Три твори в старовинному стилі" для струнних
Олег Кива – Камерна симфонія №3 для голосу та камерного оркестру на вірші Т.Шевченка
ІІ відділення
Людвиг ван Бетховен – Симфонія № 3 мі-бемоль мажор «Героїчна», op. 55
© 2000 — 2024 Всі права захищені
Сервіс для онлайн платежів буде доступний незабаром
Квитки - у касі філармонії, тел.: (0382) 79-44-74