Мова:

УкраїнськаEnglish

80-річчя Хмельницької обласної філармонії!

     Один з найважливіших культурних центрів Подільського краю –  Хмельницька філармонія – протягом десятків років веде справжній музичний літопис нашого міста. Зберігаючи кращі традиції академічного та національного мистецтва, сьогодні її сучасне мистецьке «обличчя» визначають різноманітні творчі ініціативи, що стають яскравими подіями культурного життя України та впевнено інтегрують в європейський контекст.

     На гастролі до філармонії запрошуються талановиті виконавці, диригенти і композитори України, Польщі, Угорщини, Італії, Австрії, Німеччини, Швейцарії, а також країн Америки та Азії. Приємно, що динамічно пульсує міжнародна співпраця, зокрема із швейцарськими, австрійськими, польськими та угорськими концертними організаціями. Широкий спектр її діяльності визначають важливі для міста музичні форуми, зокрема щорічно стартує міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест» (у наступному році, до речі ювілейний десятий); з успіхом проводиться міжнародний конкурс «ProArt», а також міжнародні майстер-класи для диригентів. І, звичайно, ми з вами маємо можливість насолоджуватися численними цікавими проектами, одним з яких став справді резонансний «Classic open-air show», який вкотре довів сміливість, ініціативність філармонії у прагненні відповідати вимогам часу та наближенні високого мистецтва до найширшої аудиторії.

     Сьогодні у складі філармонії один з найвідоміших мистецьких колективів України Академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля», Академічний симфонічний та камерний оркестри, ансамблі «Мікст», «Родина», тріо «Flautando», струнний квінтет «Perfetto», блискучі солісти-вокалісти та інструменталісти, кожен з яких відзначений високими здобутками всеукраїнського та міжнародного рівня.

     Та особливо приємно відзначити, що Хмельницька філармонія нині єдина концертна установа в Україні, що з успіхом реалізує на своїй сцені масштабні оперні постановки. Єдина серед філармоній! І саме національний вимір є тим орієнтиром, який визначає ту важливу просвітницьку, свідому складову в озвученні яскравих сторінок української опери.

     Саме тому обласна філармонія до свого 80-річчя підготувала прем'єрну постановку однієї з найкращих українських опер за мотивами Костянтина Данькевича "Богдан Хмельницький", що також співзвучна і з назвою нашого міста - Хмельницький. 

     Покази відбудуться 16 листопада (п'ятниця) о18.30 та 18 листопада (неділя) о 17.00.