Мова:

УкраїнськаEnglish

Академійчний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля" на фестивалі "Купальські зорі"!

На Херсонщині, у місті Гола Пристань, 6-7 липня 2019 року відбувся ХVII Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості "Купальські зорі".

120 учасників конкурсу народної творчості "Фестивальний розмай" і 160 людей, які представили ужиткове мистецтво - творчі колективи з Хмельниччини, Волині, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької областей, а також з Молдови. 

Хмельницьку область представив Академічний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля". 

6 липня зранку  учасники пройшли містом святковою карнавальною ходою, також відбулася вітрильна регата. Урочисте відкриття та гала-концерт фестивалю почався о 17 годині. 

У межах фестивалю відбулось багато заходів. "Фестивальний розмай" на двох сценах, спортивні змагання. Творчі колективи плели купальські вінки, спускали їх у воду. Що стосується обрання "Купальської красуні", то для участі у конкурсі у Голу Пристань приїхали дівчата з різних районів Херсонської області. Загалом красунь було 14, це представниці Каховки, Нової Каховки, Скадовська, Каланчака, Херсона і Голої Пристані. Під час концерту обирали переможницю традиційного конкурсу краси "Купальська красуня".

Приваблювали розмаїттям витвори майстрів, серед яких вишиванки, вироби з бісеру, шкіри, соломки, дерева, ікони, художній розпис, ковальські шедеври. Найбільше учасників зібрали майстер-класи з вінкоплетіння,  гончарства,  боді-арту. На окремих ділянках набережної відбувалися змагання з шахів та шашок, футболу, баскетболу, карате, боксу, дзюдо. На річці юні спортсмени виборювали звання найкращих на байдарках та каное.

Опівночі на гостей фестивалю чекало фаєр-шоу та запалювання Купальського вогнища.

Як зазначив міський голова, фестиваль — благодійний. Як і минулого року та позаминулого, мета фестивалю — зібрати кошти на обладнання для місцевої районної лікарні – цьогоріч для терапевтичного та дитячого відділення.

 

Джерела: ukrinform.ua