У Хмельницькому відбувся щорічний Міжнародний конкурс «ProArt».
З 20 по 24 квітня у Хмельницькій обласній філармонії пульсував Міжнародний конкурс піаністів «ProArt -2019», яскравий проект, що об’єднав на подільській землі блискучий цвіт молодих талантів України та Європи.
Цей форум продовжує традиції всеукраїнського інструментального конкурсу, що вже набув міжнародного масштабу, значного резонансу, а головне – відкрив багато виконавських імен.
Так, у 2017 році – у номінації «віолончель», у 2018 році – «скрипка», і цьогоріч яскраву історію конкурсу творили кращі виконавці у номінації «фортепіано».
У захопливому змаганні взяли участь піаністи з різних куточків України, зокрема з Києва, Львова, Херсона, Черкас, Сєверодонецька, Мукачева, Дрогобича та Хмельницького. Також хмельницьку сцену осяяли виступи учасників з-за кордону. 27 конкурсантів вражали яскравими сольними програмами, високою майстерністю та оригінальними виконавськими інтерпретаціями.
У третьому турі конкурсу учасники мали можливість виступити з Академічним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії.
Організація конкурсу «ProArt-2019» відбулась у мистецькому діалозі з відомими європейськими музикантами, які своїми ініціативами усіляко підтримують обдаровану молодь Швейцарії, Франції та України, зокрема, за сприяння Асоціації «Мистецтво без кордонів» міста Базеля та міжнародного фонду «Есперус Арт». Проведення конкурсу стало можливим за сприяння Ірини Трунової, начальника Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, також постійних партнерів: Фонду родини Кольгофер, дилеру BMW «Баварія-Захід» Хмельницький та готелю «Либідь Плаза».
До складу журі увійшли відомі музиканти і педагоги.
Це голова журі: віце-президент та художній директор Фонду «Есперус Арт», професор Віденської консерваторії, лауреат міжнародних конкурсів Тамара Ачба (Грузія-Австрія); а також професор Музичного університету Ф. Шопена, лауреат міжнародних конкурсів Гжегож Скробінські (Польща), професор консерваторії «Суперіор» у Бадахосі, член журі багатьох міжнародних конкурсів Александр Канделакі (Іспанія); заслужена артистка України, професор Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, лауреат міжнародних конкурсів Оксана Рапіта (Україна); голова місії Д. Ойстраха та С. Ріхтера, володар багатьох міжнародних премій і нагород Юрій Дикий (Україна).
Переможцями конкурсу стали:
Група «Дебют» (до 12 років): Крістіна Авалян (I місце), Станіслава Овдійчук (II місце), Ольга Ксьондзик (III місце), Ганна Козяк (III місце).
Група «А» (13-16 років): Олександра Макарова (II місце), Марія-Луіза Плєшакова (III місце).
Група «B» (17-22 роки): Денис Максимчук (I місце), Юрій Козаp (III місце).
Група «C» (23-28 років): Міхаіл Кандашвілі (I місце), Діана Чубак (II місце), Анфіса Бобильва (III місце).
Спеціальні призи отримали:
Спеціальний приз «Наймолодші учасники конкурсу» – Аліна Гайнутдінова, Ольга Ксьонзик.
Спеціальний приз «За найкраще виконання романтичного твору» – Денис Максимчук.
Cпеціальний приз «За виконання твору українського композитора» – Діана Чубак, Анфіса Бобильова.
Спеціальний приз «За найкраще виконання концерту» – Міхаіл Кандашвілі.
Вітаємо переможців, усіх учасників конкурсу та чекаємо на нові зустрічі!
© 2000 — 2024 Всі права захищені
Сервіс для онлайн платежів буде доступний незабаром
Квитки - у касі філармонії, тел.: (0382) 79-44-74