Мова:

УкраїнськаEnglish

TRIO SONATA: Діана Гавата (віолончель), Катерина Гажо (орган), Агнеса Бачинська-Марошан (флейта)

05 березня, вівторок, початок о 18:30

В рамках Х Міжнародного фестивалю "Хмельницький КамерФест"

 

TRIO SONATA Закарпатської обласної філармонії:

Діана Гавата (віолончель)

Катерина Гажо (орган)

Агнеса Бачинська-Марошан (флейта)

 

Діана Гавата, лауреат багатьох мiжнародних конкурсiв у Нiмеччині, Польщі, Францiї, Україні. Випускниця Львівського Вищого Музичного Інституту у професора  Є.Е. Шпіцера. Учасниця майстер-класу симфонічної гри у Німеччині, Internationales Jugend-Festspieltreffen Bayreuth. Нагороджена срібною медаллю Міжнародного конкурсу імені М.Лисенка (1997, Київ), дипломом обласної премії імені Дезидерія Задора за сольну програму із циклу концертів до 60-річчя створення ансамблю "Угорські мелодії" (2008, Ужгород). 

Концертує в країнах Європи, Південної Америки, Арабських Еміратах та Китаю, співпрацює з різними оркестрами, такими як Київський Національний симфонічний оркестр під керівництвом О. Сіренка, Брюсельський камерний оркестр під керівництвом Рудольфа Вертена, оркестр ІNSO під керівництвом швейцарського гобоїста Гунгарда Матеса, а також тривалий час гастролює в Голандії з відомим піаністом, володарем премії Греммі, Гансом Лібергом. Також у країнах Європи виступає з відомими українськими виконавцями: Зоряною Кушплер - солісткою Віденської опери, Остапом Шутко, Олександром Божиком.

З 2001 року почала працювати у Львівській філармонії артисткою симфонічного оркестру. З 2006 року працює в Ужгородській філармонії артистом-ансамблістом камерно-інструментального ансамблю "Угорські мелодії", а також у симфонічному оркестрі. Має свій CD-диск та записи на телебаченні. 

Діана Гавата постійно бере участь у різних творчих концертах, як соліст  так і ансамбліст. Виступає в Чернівецькій, Івано-Франківській, а також Київській філармоніях  з найрізноманітнішими сольними програмами. Високий професіоналізм дає змогу співпрацювати з різними світовими диригентами. До її репертуару входять кращі зразки української та зарубіжної класики, твори М.Лисенка, А.Дворжака, Ф.Ліста, С.Рахманінова, П.Чайковського і багатьох інших. У 2016 стає керівником камерно-інструментального ансамблю "Угорські Мелодії".

 

Гажо Катерина  професійну освіту здобувала в Ужгородському державному музичному училищі імені Д.Є. Задора (відділення «фортепіано», клас старшого викладача Туряниці О.В., 2002-2006) та у Львівській Національній Музичній Академії імені М.В. Лисенка (клас професора Старух Т.М.). Починаючи з шкільного віку, навчалася грі на органі, в класі Заслуженої артистки України Наталії Висіч.

Є лауреатом та учасницею всеукраїнських, міжнародних конкурсів та фестивалів, зокрема: Лауреат Міжнародного дитячо-юнацького мистецького конкурсу «Срібний Дзвін» (м. Ужгород), Всеукраїнського конкурсу піаністів імені Г. Нейгауза  (м. Кіровоград), Міжнародного конкурсу органістів імені М. Тарівердієва (м. Москва), Міжнародного фестивалю «Органний собор - 2017»,   «Organov dni Jozefa Gresaka - 2017» (м. Бардейов, Словаччина),  «Михайловський орган - 2017» (м. Михайловці , Словаччина), та «Музика  без кордонів – 2018» (м. Ужгород), а також є постійною учасницею Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики імені Н. Висіч (м. Ужгород). Відвідала майстер-класи у таких провідних органістів світу, як К.Латала (Польща), Л. Бербен (Німеччина), Г. Леготка (Угорщина) та Г. Булибенко (Україна). 

На посаді солістки Закарпатської обласної філармонії працює з 2016 року.

Веде активну концертну діяльність, співпрацюючи з кращими виконавцями краю – Заслуженою артисткою України Оксаною Хархаліс, лауреатом Міжнародних конкурсів Діаною Гаватою. Величезним успіхом користуються програми з симфонічним оркестром під керівництвом диригента - Заслуженої артистки України Вікторії Цанько (Свалявчик).

Артистка паралельно займається викладацькою роботою , навчаючи юне покоління закарпатських органістів при Ужгородській дитячій музичній школі імені П.І. Чайковського. Вона є ініціатором і організатором нового проекту Закарпатської обласної філармонії «Діти – дітям!». Діти вже побували з концертами як в Україні, так і за кордоном, зокрема в м. Ніредьгаза (Угорщина).

 

Агнеса Бачинська-Марошан навчалася в ДМШ №1 імені П.І. Чайковського в м.Ужгороді. Професійну освіту здобувала в Ужгородському державному музичному училищі імені Д.Є. Задора (відділення духових та ударних інструментів, по фаху "флейта" у викладача Т.Б. Поповича, 2006-2010) а згодом,  у Львівській Національній Музичній Академії імені М.В. Лисенка (відділення оркестрових духових та ударних інструментів, по фаху у професора та завідувача кафедрою духових та ударних інструментів А.Я. Карпяка, 2010-2015).

Ще студенткою Агнеса брала участь у численних майстер-класах (США, Німеччина, Угорщина, Франція), а також у музичних конкурсах та фестивалях, зокрема: "Третій Міжнародний конкурс імені Д. Бортнянського"  (м. Київ),  фестиваль "Музичне сузір'я" (м. Ужгород), фестиваль "Музика в старому Львові" (м .Львів), гастролі Міжнародного молодіжного симфонічного оркестру в м. Дармштадт (Німеччина, Франція), "Міжнародний молодіжний органний фестиваль імені Н. Висич" (м. Ужгород).  Працювала викладачем класу флейти в  Ужгородській дитячій школі мистецтв. 

Перебуваючи у складі "Ансамблю солістів" під керівництвом О. Короленко активно концертувала в якості солістки, а також учасниці ансамблю в проектах з вітчизняними та закордонними музикантами. В її сольному репертуарі численні твори як композиторів класиків, так і сучасників. Концертувала з відомими  оркестрами та музикантами, серед яких: Е. Чуприк, А. Карпяк, О. Короленко, О. Чундак, Д. Гавата , з колективами "Оркестр імені Ловотто Яноша" (Угорщина), камерним оркестром "Віртуози Львову", студентським симфонічним оркестром з м. Тольятті (Росія). Плідною та довгорічною є її співпраця з камерним хором "Cantus".

З 2008 року розпочала свій творчий шлях в Закарпатській обласній філармонії, в якості артистки естрадно-духового оркестру, а згодом стала артисткою й симфонічного оркестру. Активно концертує як в складі оркестрів, так само й в якості солістки філармонійних колективів. З 2018 року зайняла посаду художнього керівника Закарпатської обласної філармонії. За короткий термін перебування на посаді художнього керівника провела фестиваль " Музика без кордонів" (2018) а також "Х Міжнародний органний фестиваль імені Н. Висич". Активно сприяє творчому розвитку філармонійних колективів та солістів.

 

 

У програмі твори Й.С. Баха

 

Вартість квитків: 60-70 грн.

Музичний абонемент діє!