Мова:

УкраїнськаEnglish

Академічний симфонічний оркестр, диригент - Лоренцо Кастріота (Італія)

01 лютого, п'ятниця, початок о 18:30

Щиро запрошуємо Вас на концертну програму за участю Академічного симфонічного оркестру!

Диригент - Лоренцо Кастріота (Італія)

Вартість квитків: 70-80-90 грн.

Музичний абонемент діє!

 

Лоренцо Кастріота народився у 1964 році. Він закінчив Римську музичну консерваторію «Санта Чечілія» по класу труби (1984), оркестрової композиції (1989), композиції та диригування (1990).

Його кар'єра диригента розпочалася ще у ранньому віці, з 17 років, коли знаменитий маестро Джузеппе Патане прийняв його «під своє крило» в якості помічника. З 1983 року до передчасної смерті Патане він постійно співпрацював з цим великим маестро і надзвичайним наставником, удосконалюючись в італійському оперному репертуарі. Він також навчався у маестро Франко Феррарі та маестро Леонарда Бернштейна. Лоренцо Кастріота працює диригентом і композитором у різних італійських та закордонних оперних театрах та симфонічних установах: працює з симфонічним оркестром м. Сан-Ремо, симфонічним оркестром італійського регіону Абруццо, філармонічним оркестром м. Салерно, симфонічним оркестром м. Лечче, симфонічним оркестром м. Тірана, в Римському оперному театрі («Попелюшка»), у найстарішому оперному театрі Європи «Сан-Карло» м. Наполі, Боннському оперному театрі («Травіата», «Кармен»), у концертному залі Бетховена м. Бонн, оперному театрі м. Пловдів, Болгарія («Набукко», «Аїда»), оперному театрі Кальярі («Богема»), у Римській філармонії, оперному театрі м. Барі («Ріголетто», «Отелло», «Турандот»), театрі Верді м. Тріесте («Макбет»), оперному театрі М. Гроссето («Отелло», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Мадам Баттерфляй», «Сільська честь» та інші), у Маркіджанській філармонії, регіоні Лаціо, з камерним оркестром «Солісті Аквілані», в оперному театрі м. Констанція, Румунія («Аїда»), опері м. Спліт, Хорватія («Вертер», «Набукко»), театрі Сервантеса м. Малага (заключний гала-концерт Раїна Кабайванська), у Словенській Національній опері м. Марібор, Словенія (шість оперних сезонів), театрі Перголезі м. Йезі («Мадам Баттерйляй», «Медіум»), Національному Арт-Центрі м. Теджон, Корея («Аїда»), працює у якості запрошеного диригента з симфонічним оркестром RTV Словенія та філармонічнм оркестром м. Оулу, Фінляндія.

З 2004 року маестро Кастріота призначений музичним директором Національного словенського оперного театру в м. Маріборі. У 2011 році його призначили генеральним музичним директором Турецького Національного оперного театру (м. Самсун), після того, як вів провів низку різних постановок, таких як «Аттіла», «Макбет», «Мадам Баттерфляй», «Алі Баба», «Тоска», «Балло в Машері», «Весела вдова» в Самсуні, Анкарі та Стамбулі. Його видатні диригентські навички відкрили йому багато дверей у Туреччині, і тепер щорічно він диригує всіма основними симфонічніми оркестрами (Бурса, Адана, Анталія, Ізмір, Анкара, Стамбул тощо).

Маестро отримав особливе визнання в І-му Міжнародному конкурсі для диригентів «Франко Феррарі»; Римський оперний театр (1995). Крім того, йому довірено важливі художні посади, такі як: головний диригент Неапольського оркестру «Нова музика»; постійний диригент симфонічного оркестру Умберто Джордано провінції Фоджа, симфонічного оркестру м. Гроссето, Олександрійської симфонії, оперного сезону фестивалю Санта Маргарита Лігуре, оперних сезонів у Словенській Національній опері м. Марібор, Словенія. У 1994-1995 роках Лоренцо Кастріота був призначений музичним радником Боннської майстерні для сучасної музики.

У грудні 2000 року він дебютував у Японії, диригуючи у ліричних гала-концертах з Ренато Брусоном. Також диригував камерним оркестром «Солісті Аквілані» у двотижневому турне по Великобританії. З цим же оркестром він здійснив низку важливих концертів, що були проспонсоровані асоціацією «Барателлі», які складались з творів відомого естонського композитора Арво Пярта. Згодом композитор написав відгук, що «був дуже вражений особливою диригентською артистичністю маестро Кастріота» і висловив велике бажання співпрацювати на міжнародному рівні у майбутніх проектах. У жовтні 2002 року маестро диригував оркестром «Солісті Аквілані» у турі по Іспанії (фестивалі у містах Сеговія, Мадрид та інші).

У грудні 2004 року його запросили з оркестром міста Гроссето на святкування 150-річчя Симфонічного залу в Крайові (Румунія) за програмою Бетховена, Брамса і Вагнера. У 2010 році Кастріота замінив диригента Зубіна Мета та здійснив «Класичний азіатський тур Тойота» зі всесвітньо відомим оркестром «Маджо Фіорентіно», виконуючи різні програми в оперних і концертних залах Куала-Лумпур (Малайзія), Ханой (В'єтнам), Бангкок (Таїланд) , Бруней (Султанат Брунейський), Мумбаї (Індія), Маніла (Філіппіни), Сеул (Корея), Тайбей (Тайвань). Його композиторська діяльність настільки ж важлива, як і диригентська. На сьогоднішній день нараховується близько 30 його робіт, які виконуються публічно. Співпрацює з італійською звукозаписною компанією «Pentaphon». З «Saturn Live Recordings» він випустив "Триптих " (разом з Джузеппе Таддеі), "Травіату", "Ріголетто", "Ніч Неврастеніка" і "Композиції Великого симфонічного репертуару 1800".

У 2002 році з ЕМІ був створений компакт-диск, що містить симфонічні твори Мусоргського і Респіги, записані в прямому ефірі з симфонічним оркестром Умберто Джордано провінції Фоджа. З відомим актором Альдо Бусанцем та з оркестром «La Classica di Alessandria» він записав композицію Прокоф'єва «Петро і Вовк» італійською мовою. Багато великих оперних співаків, які співпрацювали з маестро, хвалили його за його ґрунтовне і глибоке диригування, чутливість його інтерпретацій. Серед них Р. Кабайванська, Г. Таддей, Р. Панерай, Р. Брусон, Н. Мартінуччі, Л. Кароллі, Г. Кебріан, М. Девія, С. Гарсія, К. Ріккареллі, M.-P. Йоната, Л. Бартоліні, Н. Россі-Джорданно, С. Секко, Г. Джуліачі, А. Резза, Е. Фіорілло, Маріо Маланіні та багато інших.

Цього року він був вперше залучений до 62-го фестивалю Пуччіні м. Торре-дель-Лаго, Італія. Його запросили диригувати оперу «Тоска» з надзвичайним складом артистів. Тенор Хорхе де Леон, сопрано Хуей Він і баритон Лусіо Галло. Його успіх мав дуже високе значення, адже маестро Кастріота замінив маестро Веронесі на церемонії інавгурації після першого акту опери, до цього не маючи репетицій з солістами і оркестром . Насправді його виступ повинен був бути другим. Цей дивовижний успіх базувався на великій вдячності глядачів, національних та міжнародних критиків та складу артистів у його музичному та інтерпретаційному диригуванні. «Маестро, ви змушуєте нас мріяти» - це вечірнє зауваження одного з найбільш шанованих критиків на фестивалі. Внучка композитора, пані Сімонетта Пуччіні, що відвідала виставу, забажала привітати маестро особисто і звернула увагу на видатний технічний та інтерпретаційний талант диригента, «який завжди важко знайти в сучасних італійських традиціях».

У вересні 2002 року він отримав спільно премію культури «Премія європейського лідера «Рокка д'Оро» за його міжнародні досягнення в якості диригента в музичній сфері. У 2003 році він був нагороджений Національною премією культури , диригувавши і будучи гарно прийнятим на Літньому фестивалі «Спалато» (опера «Набукко»). У 2008 році Кастріота отримав престижну культурну нагороду «Sebetia-Ter» за свою культурну діяльність (попередні переможці: Рікардо Муті, Клаудіо Аббадо, Альд Чікколіні).

Йому було доручено головування у журі Міжнародного конкурсу «Cappuccilli-Patané-Respighi» у сфері вокалу, диригування та композиції, організованому Національною торгівельною палатою Італії та представленому у різних містах (Шанхай, Чікаго, Цюріх, Александрія, Гросссето). Лоренцо Кастріота - професор кафедри оркестрового диригування, а також завідувач кафедри диригування в «Інституті високої культури Лоренцо Перосі» у Кампосбассо, Італія.