Мова:

УкраїнськаEnglish

Академічний симфонічний оркестр

Головний диригент - Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов.

Диригенти - Тарас Мартиник та Заслужений артист України Сергій Рабійчук.

Художній керівник оркестру - лауреат міжнародних конкурсів Тарас Малик.

 

Хмельницький Aкадемічний симфонічний оркестр — один з молодих музичних колективів України, який було створено в 2001 році. До його складу увійшли досвідчені музиканти та обдарована молодь — випускники вищих мистецьких навчальних закладів. З перших кроків своєї концертної та просвітницької діяльності оркестр завоював серця численної армії вдячних слухачів.

Ансамблева злагодженість, збалансоване звучання по групах, благородне тембральне забарвлення — ось не повний перелік усіх гідних якостей, які притаманні звучанню академічного симфонічного оркестру і ставлять його на належне місце серед творчих колективів України.

Репертуарна політика являє собою величезне нашарування жанрів, стилів, напрямків та течій. Адже на концертах коллективу можна почути одвічні цінності — невмирущі твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, а також маловідомі твори авторів, які нині спрямовують сучасну мистецьку думку у відповідному історичному напрямку.

Оркестр також працює у жанрі популярної джазової та рок музики. Впродовж останніх років колектив втілив низку цікавих рок-проектів, таких як “The Best of Rock”, “Legends of Rock”, “Hot Symphony” тощо. Серед них авторські обробки відомих творів класики року: Bon Jovi, Deep Purple, Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, The Beatles, Scorpions. Диригентом та автором усіх цих програм є Заслужений артист України Сергій Рабійчук. 

Сергій Рабійчук написав більше 200 аранжувань для Академічного симфонічного оркестру Хмельницької  філармонії різних за стилем та жанром. Загалом в його доробку біля 1000 аранжувань. Брав участь, як аранжувальник, в популярних телевізійних шоу «Зірка+зірка»  та «Народна зірка», був  тричі    головним диригентом фестивалю «Berlin Tatoo» та « Musikparade» у Німеччині. Виступав на престижних сценах у містах: Берлін, Дрезден, Кемніц, Котбус, Кіль, Кельн, Гамбург, Дорнмунд, Магдебург, Ляйпціг, Ерфурт, Франктфурт-на-Майні, Штутгарт, Росток, Вецлар, Мюнстер, Ульм, Кемпфтен, Нюрнберг, Брауншвайк, Гановер, Оберхаузен, Париж, Лодзь, Варшава та інших. 

Чільне місце у творчості колективу займає оперна діяльність. Так, на базі колективу були здійснені повномасштабні постановки оперних вистав, таких як «Тоска» Дж. Пучіні, «Чарівна флейта» В.А. Моцарта, «Назар Стодоля» К. Данькевича, «Украдене щастя» Ю. Мейтуса, «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, оперети «Летюча Миша» Й. Штрауса та «Гуцулка Ксеня» Я. Барнича.

Академічний симфонічний оркестр бере участь у щорічному Міжнародному конкурсі "ProArt", який проводиться на базі Хмельницької обласної філармонії. Учасники, що пройшли до третього туру конкурсу, виконують твір у супроводі орестру.

Оркестр, ставши на шлях постійного самовдосконалення, сповнений бажаням творчої інтеграції, ставить за мету плідно співпрацювати з провідними диригентами, солістами України та зарубіжжя.

 

Контакти: (067) 262-79-22 Тарас Малик, художній керівник симфонічного оркестру