Мова:

УкраїнськаEnglish

Віктор Шайда

Лауреат Міжнародних конкурсів

Народився 28 грудня 1974 року в cмт. Стара Синява Хмельницької області.

З дитинства полюбив музику, займався співом та грою на трубі.

У 1994 році закінчив Кам'янець-Подільське училище культури за фахом "Керівник оркестру духових інструментів", а з 1996 у Хмельницькому розпочав кар'єру співака, виступаючи на різних концертних майданчиках. З того часу почав брати участь у фестивалях і вокальних конкурсах.

Віктор Шайда – дипломант та лауреат конкурсів «Молодість Надзбруччя», «Червона Рута», «Море друзів».

У 2000 році став лауреатом ІІ-ї премії престижного в країнах Східної Європи Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов'янський базар». З того ж року стає солістом естрадного оркестру Управління міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області. З 2015 року й досі є художнім керівником оркестру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. Разом з оркестром побував з концертами в багатьох країнах Європи.

Від часу створення Хмельницького обласного естрадно-симфонічного оркестру співпрацює в якості соліста-вокаліста. З 2010 року є солістом Хмельницької обласної філармонії.

Учасник телевізійних проектів "Караоке на Майдані" та "Шанс" (телеканал "1+1").

Провадить активну громадську діяльність. У 2010 року спільно з однодумцями організував проведення благодійного концерту за участю зірок шоу-бізнесу з метою збору коштів для придбання лапароскопічного інструментарію для відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської дитячої лікарні.

З 2014 року зпочатком воєнної агресії РФ проти України провадить активну волонтерську діяльність, спрямовану на підтримку Українського Війська та дітей-сиріт прифронтової зони. За волонтерську роботу нагороджений медаллю Української Православної Церкви (КП) "За жертовність і любов до України", яку отримав особисто від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Також нагороджений відзнаками МВС України "За заслуги", "Патріот України", "За службу Державі" та "Знак пошани".

Репертуар артиста широкий і по тематиці, і по характеру виконуваних творів як українських, так і зарубіжних композиторів.Йому характерне глибоке проникнення в сутність виконуваних творів, розкриття їх художнього образу, приваблення широкої аудиторії високим рівнем професійної майстерності.

Віктор Шайда – соліст Академічного симфонічного оркестру філармонії.