Академічний симфонічний оркестр

Хмельницький академічний симфонічний оркестр — один з молодих музичних колективів України, який було створено в 2001 році. До його складу увійшли досвідчені музиканти та обдарована молодь — випускники вищих мистецьких навчальних закладів. З перших кроків своєї концертної та просвітницької діяльності оркестр завоював серця численної армії вдячних слухачів. Ансамблева злагодженість, збалансоване звучання по групах, благородне тембральне забарвлення — ось неповний перелік усіх гідних якостей, які притаманні звучанню академічного симфонічного оркестру і ставлять його на належне місце серед творчих колективів України. Репертуарна політика являє собою величезне нашарування жанрів, стилів, напрямків та течій. Адже на концертах колективу можна почути одвічні цінності — невмирущі твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, а також мало відомі твори авторів, які нині спрямовують сучасну мистецьку думку у відповідному історичному напрямку. Оркестр, ставши на шлях постійного самовдосконалення, сповнений бажаням творчої інтеграції, ставить за мету плідно співпрацювати з провідними диригентами, солістами України та зарубіжя.

Відбулася творчя співпраця з диригентами:С. Раньєрі (м. Перуджа, Італія), Е. Вюрдінгер (м. Відень, Австрія), народний артист України В. Сіренко (м. Київ), народний артист України М. Дядюра (м. Київ), народний артист України, Герой України М. Скорик (м. Львів), народний артист України М. Балема (м. Хмельницький), В. Вогель (м. Нью-Йорк, США), Е. Монті (м. Рим, Італія), Й. Гамзоу (м. Лондон, Великобританія), С. Деллятті (м. Флоренція, Італія).

З cолістами (фортепіано):заслужені артисти України: Ю. Кот (м. Київ) і Е. Чуприк (м. Львів); лауреати міжнародних конкурсів: Л. Нікольська (м. Луганськ), Дж. Редферн (м. Лондон, Великобританія), Г. Коджі (м. Флоренція, Італія).

З солістами (скрипка):заслужена артистка України О. Рівняк (м. Київ), лауреати міжнародних конкурсів: А. Бєлов (м. Гоновер, Німеччина), М. Которович (м. Київ), В. Соколов (м. Харків), Т. Яропуд (м. Київ), А. Савицька (Швейцарія). З солістами (віолончель): лауреат міжнародних конкурсів М. Мудрова (м. Москва, Росія), Е. Граф (м. Берлін, Німеччина). З солістами (духові інструменти): заслужений артист України А. Ільків (труба), Ю. Таранчук (флейта), М. Добринчук (кларнет).

З солістами (вокал):народні артисти України В. Степова (м. Київ), В. Гришко (м. Київ), І. Даць (м. Київ), С. Бортнік (м. Київ), М. Ясіновська (м. Хмельницький), заслужена артистка України Ф. Чергіндзія (м. Хмельницький), лауреат міжнародних конкурсів О. Леонова (м. Хмельницький), Д. Х. Хан (Південна Корея).

Сергій Леонов

Художній керівник та головний диригент академічного симфонічного оркестру
Заслужений діяч мистецтв України

У 1992 році за його безпосередньою участю було створено вперше в історії Хмельницької обласної філармонії камерний оркестр, де Сергій Леонов (випускник Київської консерваторії, клас проф. народного артиста України В. Гнєдаша) став його першим художнім керівником і диригентом. Цей колектив нещодавно відсвяткував своє двадцятиріччя.

У 90-х роках Сергій Леонов неодноразово брав участь у звітах Хмельниччини в Києві, в тому числі і з камерним оркестром обласної філармонії, з яким провів десятки виступів на різних сценах.

З 2001 року очолює обласний симфонічний оркестр, який з часом завойовує новий для себе статус «Академічний симфонічний оркестр». З цим колективом неодноразово виступає не тільки в багатьох обласних центрах України, а також за кордоном. Залюбки співпрацює з видатними диригентами сучасності. Нині Сергій Леонов (заслужений діяч мистецтв України, 2001 р.) є художнім керівником і головним диригентом академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії.

Його диригентській манері притаманні риси різних диригентських шкіл України, що існують і по сей день продовжують розвиватись.

Сергій Рабійчук

Диригент академічного симфонічного оркестру, аранжувальник.
Заслужений артист України

Працює в оркестрі з 2005 року. Створив біля 500 аранжувань музичних творів різноманітних за жанром та стилем, які зайняли щільне місце в репертуарі оркестрів України та зарубіжжя.

Парвіз Ях'яві

Запрошений диригент академічного симфонічного оркестру.

Австрійський диригент Парвіз Яхьяві отримав ґрунтовну музичну освіту: у Тегеранській, Київській та Віденській музичних академіях. Спочатку опанував композиторських фах, а згодом і диригентську справу під наставництвом таких видатних музикантів як Олександр Рахбері, Леопольд Хагер та Аллін Власенко.Співпрацював із Загребською та Словацькою філармоніями, колективом «Mozarteum» у Зальцбурзі. Спільні творчі проекти неодноразово відбувалися і з українськими оркестрами.