Мова:

УкраїнськаEnglish

Авторський концерт композитора Віктора Камінського

Камінський Віктор | Золотий Фонд української естради 

  

 

4 лютого о 18.30 Хмельницька обласна філармонія запрошує на авторський концерт композитора, лауреата національної премії імені Т. Шевченка Віктора Камінського та його учнів О. Мануляка і А.Формазюк!

 

Участь беруть:

 

Камерний оркестр – художній керівник та головний диригент  Тарас Мартиник

Наталья Молдован (орган) - Заслужена артистка України

Оксана Цмур (скрипка) - Заслужена артистка України

 

Спеціальні гості:  

Любов Кияновська — українська музикознавиця, докторка мистецтвознавства, лауреатка премії ім. М. Лисенка

Віктор Камінський - український композитор

Аліса Формазюк - український композитор

Остап Мануляк - український композитор

 

Програма:

Віктор Камінський «Leopolis concerto grosso»,
Остап Мануляк «Музика на другий розділ Євангелія від луки»,
Аліса Формазюк «The Eternity»

 

Віктор Камінський талановитий композитор, педагог, музично-громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України (1995), лауреат премії ім. М.В.Лисенка (2000), професор (2002), лауреат премії ім. С.Людкевича (2004), лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка (2005). В 2009 році нагороджений Почесною відзнакою "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Він є членом Спілки композиторів України (з 1978 року), заступником голови правління Львівської організації Спілки композиторів.

Народився митець у 1953 році на Тернопільщині. Два роки (з 1970-1972 рр.) навчався у Хмельницькому музичному училищі по класу композиції та гармонії у В. Цибульника. Далі вступає на композиторський факультет Львівської державної консерваторії ім. М.В. Лисенка, де навчався у класі композитора Володимира Флиса.

По закінченні консерваторії у 1977 році, В. Камінський працював викладачем Рівненського філіалу Київського інституту культури. З 1978 р. працює у Львівській державній консерваторії (нині Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка) на кафедрі композиції.

В 1983 – 1985 рр. продовжує навчання в аспірантурі при Московській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського в класі Тихона Хреннікова. Закінчивши навчання, композитор знову повертається до Львова, де й до сьогодні працює у Львівській національній музичній академії ім. М.В. Лисенка. Зараз він є викладачем композиторського факультету, в класі якого займається багато талановитої молоді. Окрім того, з 2002 року Віктор Євстахійович займає посаду проректора з наукової роботи академії.

Віктор Камінський є автором великої кількості творів, різних за жанрами та стилями. У творчій спадщині композитора – дві симфонії, кантати „Україна. Хресна дорога”, „Іван Підкова”, „Благодатна пора наступає”, хорові поеми та хори на тексти Т. Шевченка, І. Франка, Д. Павличка, Б. Стельмаха та інших, багато творів камерно-інструментального та камерно-вокального жанрів.

Початок 80-х років у творчості композитора пов’язаний зі спалахом інтересу до естради, деякі з його пісень стали шлягерами, як-от „Скажи мені” та „Очі коханої” на сл. В. Крищенка, „Калино, калино” та „Історія” на сл. Б. Стельмаха, „Танго нежданої любові” на сл. Р. Братуня та ін. Їх виконували групи „Ватра”, „Кобза”, такі естрадні зірки як Іван Попович, Оксана Білозір, Віктор Морозов та інші.

Плідно пише композитор музику для театру. Вистави з музикою В. Камінського „Маруся Чурай” Ліни Костенко, „Павло Полуботок” К. Буревія, „Народний Малахій” М. Куліша, трилогія „Мазепа” Б. Лепкого, завдяки своїй близькості з фольклорними джерелами отримали справжнє визнання публіки.

Одним з кульмінаційних пунктів творчості В. Камінського стала літургійна музика. В цьому руслі написаний Акафіст до Пресвятої Богородиці, Псалом Давида, Літургія, Пасхальна Утреня. Духовна музика з успіхом звучала й за кордоном та звучить у трансляціях радіо з Ватикану.

В останні роки відбулось декілька прем’єр творів Віктора Камінського, які викликали значний резонанс, зокрема: до поезії І. Франка в 2006 році була написана кантата „Благодатна пора наступає” (лібрето В. Вовкуна), „Супергармонія в ритмах „Океану” для скрипки з камерним оркестром (2007, за мотивами гурту „Океан Ельзи”), „Героїчна поема” для сопрано, баритона та симфонічного оркестру на тексти Ірини Калинець (2008), „Пісня Мойсея” для соліста (баритон), мішаного хору та камерного оркестру на біблійні тексти в опрацюванні Ірини Калинець (2009).

Віктор Камінський є автором першого в Україні навчального посібника „Електронна та комп’ютерна музика”. Творчість В. Камінського і до сьогодні займає значне місце у музичному житті України. Свідченням цього є постійна участь композитора у міжнародних музичних фестивалях – „Київ-Мюзік-Фест”, „Контрасти” та ін. 

 

Аліса Формазюк закінчила Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського, зараз студентка ЛМНА ім. М. Лисенка, композитор, навчається в класі проф. Віктора Камінського. Автор інструментальних, хорових та вокальних творів. 

Основні твори: Партита для скрипки, альта і фортепіано у чотирьох частинах, п'єса для фортепіано "У чорно-білих тонах", "Лілея" для жіночого хору, "The Eternity" для камерного оркестру.

 

Остап Мануляк – український композитор, виконавець та ініціатор різноманітних мистецьких проектів. Кандидат мистецтвознавтсва (PhD), доцент кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.

Народився у Львові 1983 року. Навчався як композитор у Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка (клас композиції проф. Віктора Камінського). Також брав участь у численних майстеркласах нової музики під керівництвом таких відомих композиторів як: Семюел Андреєв (Канада), Карола Баукхольт (Німеччина), Стефано Джервазоні (Італія), Сергій Невскі (Росія-Німеччина), Сергій Пілютіков (Україна), Боґуслав Шеффер (Польща), Ґерхард Штеблєр (Німеччина) та ін.

У 2009 отримав ступінь кандидата мистецтвознавства (дисертація присвячена проблематиці сучасної української сакральної музики). Цього ж року отримав премію Львівської обласної державної адміністрації за перспективні наукові дослідження.

2010 за твори “Музика на другий розділ Євангелія від Луки” для струнного оркестру та електронну композицію  “Oremus fratres” нагороджений Премією імені Левка Ревуцького. У 2020 році за хорову творчість нагороджений Премією імені Миколи Леонтовича.

Двічі стипендіат програми Gaude Polonia. У 2006 навчався композиції у проф.Збіґнєва Буярського у Краківській музичній академії. У 2011 стажувався у Студії електроакустичної музики (SME) Краківської музичної академії та навчався у проф.Марека Холонєвського.

У 2018-19 році, як стипендіат Програми Фулбрайта, реалізовував свій проект у Центрі комп’ютерних досліджень музики та акустики Стенфордського Університету (Каліфорнія, США).

Твори Остапа Мануляка виконуються на різноманітних міжнародних фестивалях сучасної музики, зокрема: Міжнародний фестиваль сучасної музики “КОНТРАСТИ” (Львів), Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест" (Київ), Ukrainian Contemporary Music Festival (Нью-Йорк, США), Міжнародний фестиваль сучасної музики  ISCM World Music Days (2019 - Тарту, Естонія), Міжнародний фестиваль сучасної музики Dni Muzyki Kompozytorow Krakowskich (Краків, Польща), Міжнародний фестиваль сучасної музики “Poznańska Wiosna Muzyczna” (Познань, Польща), Міжнародний фестиваль електроакустичної музики та аудіовізуального мистецтва Audio Art (Краків, Польща) та ін.

Остап Мануляк є співзасновником Мистецького об’єднання НУРТ, директором Фестивалю електроакустичної музики VOX ELECTRONICA та керівником Експериментальної освітньої студії електроакустичної музики (EESEM) при Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка.

 

Вхід тільки у захисних масках!

Квитки у касі філармонії, тел. 79-44-74 та за посиланням https://khmelnitsky.karabas.com/avtorskij-koncert-kompozitora-viktora-kaminskogo

Музичний абонемент діє!

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: Facebook / Instagram YouTube-каналі