Мова:

УкраїнськаEnglish

ЛЮБОМИР МЕЛЬНИК: найшвидший піаніст світу

24 лютого 2020 року, початок о 19:00

Унікальна ТОП-подіяу Хмельницькому, яку не можна пропустити!

Хочете відчути неймовірні емоції? – Приходьте на концерт!

ПРИДБАТИ КВИТКИ ОНЛАЙН

 

Один із найдивовижніших композиторів та піаністів сучасності повертаєтається в Україну із презентацією нового альбому – “FallenTrees”. Любомир Мельник – відомий, як засновник "безперервної музики" і є найшвидшим піаністом у світі, встановивши ще більше 30 років тому одразу два світові рекорди Гіннеса. Музика Любомира Мельника переносить слухача у нові небачені сфери! Він – музикант світового рівня! Про нього пише «BBC», «The Guardian», «The Telegraph» та безліч інших медіа. Він – людина-потік, музикант-філософ, дослідник можливостей фортепіано, тіла та свідомості! "Fallen Trees" – новий альбом піаніста поєднує в собі пишні мелодії з приголомшливою інструментальною технікою. Це платівка неабиякої краси, злиття музики та природи, звук надії та смутку. "FallenTreesTour" – це унікальна можливість приєднатись до мистецьких експериментів піаніста, відчувши магнетизм фортепіанного соло! Адже життя летить! І ми уже не ті, ніж вчора. Можливо, кращі. Можливо, гірші. Але не ті. І поки маєте шанс, приходьте слухати музиканта наживо. Бо це його найбільший дар – віддавати любов людям!

Засновник «безперервної музики» Любомир Мельник випустив свій новий альбом «FallenTrees» на британському музичному лейблі ErasedTapes. «Fallen Trees» Любомира Мельника – платівка неабиякої краси. Як і у випадку з іншоюмузикою Мельника, «FallenTrees» – це звук смутку і надії. Його стиль гри на фортепіано називають «безперервною музикою» за те, як він використовує педаль, щоб створити нескінченну річку нот, незвичайно красиву і відтінену напругою та сумом.


Каскади нот, каньйонів та річок звуку: тут є щось про музику Любомира Мельника, яка найдивовижніше показує нам природний світ. У «FallenTrees» безпосередній зв'язок з навколишнім світом триває, беручи свій сигнал з довгої залізничної мандрівки Європою. Глянувши з вікна, коли поїзд проходив через темний ліс, його вразив вид недавніх дерев. «Вони були славними», – говорить він. «Навіть якщо вони були вбиті, вони не були мертвими. Там було щось сумне, але і надихаюче». Такими ж почуттями сповнений альбом.

Можна було б сказати, що справді немає нічого подібного до робіт Мельника – унікального музичного піонера, який зухвало проклав свій шлях. «Я не кажу людям, що я композитор»,– заявляє він. «Я не знаю, що я є».

Він каже: «Все моє тіло перетворюється, коли я граю. Мої пальці відчувають себе вітром світу».

Безперервне звучання — так називає свою технікугри на фортепіано Любомир Мельник. Вінвизнаний найшвидшим піаністом cвіту і досі ніхто не побив його рекорд, встановлений Мельником в Швеції у 1985 році.

Ще на початку 80-х піаніст Любомир Мельник розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Оскільки мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом.

Маестро здатний грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту.


Любомир Мельник народився у Мюнхені в українській родині емігрантів з Коломиї. Невдовзі після народження сина, сім’я переїхала до Вінніпеґу. У 1970-х Любомир Мельник переїжджає до Парижу, де пише музику для місцевої Опери. Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір «Poslaniye» присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка «І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє». А твір «A portrait of Petlura on the day he was killed» присвячений постаті Симона Петлюри.

Творчість Любомира Мельника дотична із фахом «філософія», яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор методику своє їгри Мельник виклав у трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної гри».

У свої сімдесят Любомир Мельник є автором понад 100 творів, а в дискографії має понад 20 виданих альбомів. Його талант визнають як музиканти, так і світові медіа. Півтора роки тому показавши світу відео на пісню української співачки Христини Соловій, він ще раз довів, що музика не має меж, коли сходяться двоє творчих людей зробити щось спільне, неймовірне і те, чого від них ніхто не чекає.

У грудніминулого року відзначивши своє 70-річчя і випустивши останню платівку «FallenTrees» під егідою «ErasedTapes», Любомир Мельник продовжує виступати на фестивалях та у найбільш шанованих концертних залах. За останні два роки Любомир Мельник відіграв понад 150 концертів по всьомусвіту! Франція, Туреччина, Фінляндія, Швеція, Великобританія, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Польща, Чехія, Угорщина, Греція, Ізраїль, Латвія, Литва, Словенія, Австрія, Португалія, Канада, Швейцарія, Ірландія...

Якщо світ давно полюбив його музику, то шалена прихильність у рідній Україні прийшла лише мунулого року. Майже кожен обласний центр зустрічав маестро повними залами. У багатьох містах були додаткові концерти.

FallenTreesTour – це можливість пізно ввечері приєднатись до мистецьких експериментів піаніста, відчувши магнетизм фортепіанного соло.


Придбати альбом «Fallen Trees» можна за посиланням: radi.al/MelnykFallenTrees, на офіційних сторінках мережі Facebook fb.com/melnyk.lubomyr та Instagram instagram.com/lubomyr.melnyk або безпосередньо на концертах туру! Apple Music, iTunes, GooglePlay, Deezer, Bandcamp, Spotify, Amazon, а також окремо у форматах mp3, wav або на CD чи VINYL.

ЧОМУ ВАРТО ПІТИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ НОВОГО АЛЬБОМУ ЛЮБОМИРА МЕЛЬНИКА?
1. Світовий тур до 70-річчя піаніста пройшов з величезним успіхом, а за останні два роки Любомир Мельник відіграв понад 150 концертів, зокрема 45 - в Україні!
2. Музикант є засновником "безперервної музики" та найшвидшим піаністом планети, встановивши ще більше 30 років тому одразу два світові рекорди Гіннеса.
3. Композитор, який демонструє неймовірне і кожен раз вражаюче володіння інструментом, виконуючи авторську музику.