Мова:

УкраїнськаEnglish

"ДО ДНЯ ЄВРОПИ"

21 травня, початок о 17:00

ЧАСТИНУ КОШТІВ ВІД ПРОДАЖУ КВИТКІВ БУДЕ СПРЯМОВАНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Цьогоріч свято припадає на 21 травня. З цієї нагоди Хмельницька обласна філармонія запрошує всіх хмельничан та гостей міста на концерт "ДО ДНЯ ЄВРОПИ"

 

Участь беруть:

 

Академічний симфонічний оркестр - художній керівник Тарас Малик

Диригент - Тарас Мартиник

Хор Академічного ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля"

Хормейстер - Катерина Хлебан

 

Солісти:

 

Ольга Абакумова (сопрано)

Анна Попова (меццо-сопрано)

Іван Колеснік (тенор)

Володимир Щур (бас)

 

У програмі:

Музика М. Березовського, В.А Моцарта, С. Монюшка, М. Лисенка

 

Слово "Європа" для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. З географічним розташуванням нам пощастило: ми народилися в самій душі Європи – в її географічному центрі.

День Європи – зародився ще 9 травня 1950 року в Парижі.  Саме того дня міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості, що становили основу нарощування військової техніки, в нову наднаціональну модель життя. Завдяки такому симбіозу економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Ці підвалини спільної справи вибудувалися в спільний "Європейський дім" у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані, де вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи.

Так народилася нова, унікальна, мирна і успішна модель співіснування народів великої частини світу, що грунтується на принципах співробітництва, взаємоповаги і взаємопідтримки, свободи, верховенства права і  демократії.

У Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС, щорічно цього дня проходять урочисті заходи.  Головна їх мета – дати можливість кожному мешканцю великого континенту відчути себе у "Європейському домі" вільним і захищеним, незалежно від його громадянства і національної приналежності.

Щоб не накладати і не асоціювати святкування цього дня з Днем перемоги, в Україні прийнята своя дата. З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.