Мова:

УкраїнськаEnglish

"Козаки Поділля" на фестивалі у Румунії! Festivalul Internațional al Dunării, 10-12.05.2019

З 10 по 12 травня 2019 року у м. Тульча, Румунія, відбувся щорічний Міжнародний Дунайський фестиваль (Festivalul Internațional al Dunării), метою якого є возз'єднання у гирлі Дунаю представників фольклору тих країн, що мають спільний кордон з Румунією і через які проходить європейська річка Дунай. Втретє фестиваль проходить у м. Тульча під девізом "Дунай - річка, що об'єднує!". 

Яскравий багатонаціональний проект об’єднав професійні колективи Румунії, Болгарії, Молдови, України та став інструментом діалогу, презентації вмінь учасників, а також презентації традиційної культури, характерної для кожного регіону.  

 

Академічний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля" був запрошений Мерією м. Тульча та менеджером фестивалю, художнім керівником Професійного художнього ансамблю „Baladele Deltei” хореографом Стефаном Команом. 

Святкування європейського культурного різноманіття проходило три дні: у перший день фестивалю ансамбль "Козаки Поділля" виступав у Будинку культури, а у подальші дні - під відкритим небом, на Центральній площі міста (Piața Civică).

Окрім того, впродовж перебування у м. Тульча, ансамблем було здійснено ряд зустрічей: з керівниками влади міста, з українською діаспорою - союзом українців у м. Тульча. 

В рамках фестивалю також відбувся Урочистий Симпозіум, присвячений річці Дунай, де кожен колектив-учасник фестивалю представляв матеріали та фотографії, що відображають символіку Дунаю у регіональному фольклорі, в поезії та музиці.

 

З приємністю відзначимо, що українців чекали з нетерпінням та аплодували стоячи, адже ансамбль виспупив на високому рівні і гідно представив регіон на міжнародній арені! 

 

В свою чергу Академічний ансамбль пісні  і танцю "Козаки Поділля" щиро вдячний Аграрній партії України, в особі Іващука Сергія Петровича (голови Хмельницької обласної організації Аграрної партії України) та Копанчука Сергія Ігоровича (голови Хмельницької міської організації Аграрної партії України), а також Содовому центру "Дачник" за надану спонсорську допомогу в організації та здійсненні поїздки у Румунію!

Ваша допомога - це свідчення Вашого небайдужого ставлення до українских національних традицій, це неоціненний внесок у розвиток культури Хмельниччини, та і всієї України!

Щира вдячність від усього колективу та керівників ансамблю: художнього керівника Степана Дробіта, головного хормейстера – Катерини Дробіт, головрого балетмейстера – заслуженого артиста України Сергія Качуринця та диригента оркестру – лауреата міжнародного конкурсу Олександра Якубова.

 

Більше інформації, фото та відео:

1) Ansamblul Baladele Deltei  

2)  Festivalul Internațional al Dunării  

3)  Facebook.com/oblfilarmonia/